top of page

Bir rock ikonunun ikonu olmak


Dave Grohl, grubu Scream ile 1990 yılında ABD turnesini aşıp çoktan Kanada'ya ulaşmış. Toronto'da, Queen Street West'te The Rivoli'deler... Burası, ülkede punk rock'ın mabedi. Sound check için erken saatte çağırılıyorlar mekâna. Davul setini kuran Grohl, öğreniyor ki o akşam mekânda kendilerinden önce Iggy Pop sahne alacak. Yeni albümü "Brick by Brick" için plak şirketine özel bir parti var.


Henüz bir çaylakken büyük bir rock ikonu'na bu kadar yakın olduğunuzu düşünün! Önce bu partiye katılamayacaklarını ve dışarıda, partinin bitmesini beklemeleri gerektiğini öğreniyorlar. Fakat küçük bir mucize, tur minübüsünün camını tıklatıyor. Iggy Pop'a o akşam eşlik etmesi için grubun davulcusu ve basçısına sahneye çıkma teklifinde bulunuyorlar. Sonrası unutulmaz bir gece...


Bir rock ikonunun ikonu olmak ne garip. Her ikisi de taş gibi hâlâ sahnedeler. Hatta Iggy Pop, geçtiğimiz günlerde yeni teklisi "Frenzy"i paylaştı. Gitarda prodüktör Andrew Watt, bas gitarda Guns N' Roses'tan Duff McKagan ve davulda ise RHCP'den Chad Smith var. Geçtiğimiz ayın başında ise bir Leonard Cohen cover'ı dinlemiştik Iggy Pop'tan, “You Want It Darker.”


Kaynak: Dave Grohl/The Storyteller: Tales of Life and Music, Pitchfork

📸: ultimateclassicrock


Comments


bottom of page