top of page

Yeniden sev ki kurtulsun masallarRedd, yeni albümünüden ilk şarkısını paylaştı. Hortlaklar, mayıs ayının ortasına kadar yayımlanacak olan 3 yeni şarkıdan ilki. Sözü ve müziği Doğan Duru’ya ait olan şarkının mikslerinde Berke Özgümüş, masteringinde ise Metin Kahyaoğlu imzası var.


Hortlaklar kadın, toplum ve iyilik düşmanı bir kâbuslar bütünü karşısında sesini çıkaran 4 dakika 25 saniyelik bir manifesto...


"Koparıp zincirleri,

Boşaltıp frenleri,

Üstüne sür ki; yıkılsın duvarlar!"


Hortlaklar'ın, grubun 2009 tarihli albümleri "21"i anımsattığına dair çokça yorum paylaşıldı. Gitar ağırlıklı bir şarkı olması, bu çağrışımda belirleyici olmuş olsa gerek. Bizde yarattığı çağrışım ise "Hayat Kaçak Bir Uykudur"a daha yakın.


Fakat, söz konusu Redd olduğunda, dönüşümün/yeniliğin aksine geçmişten konuşmanın boşa çıktığı da bir gerçek. Müziğin sözleri çevrelediği bu duygusal girdapta bizi vuran esas şeyin, nakaratta Güneş Duru'nun geri vokalleri olduğunu da söylememiz gerek.


"Kalbimde güzelliği,

Aşka yakın her şeyi,

Yeniden sev ki kurtulsun masallar

Kötülerden..."


Şarkıdaki saf öfkeyi bahara doğru, bahara uygun şarkılar takip edecek. Bu çağın kendisi, efendisi, gölgesi, hepsi değişecek! Gidecek!


📸: twitter / @reddseyirdefter


Comments


bottom of page