top of page

The Killers'ın Gürcistan konserinde yaşananlar


The Killers, yeni teklisi "Your Side of Town" ile bir yıllık sessizliğini sonlandırdı. Yıllarca ilham aldıkları synth müziğinin hayaletleri dolaşıyor şarkıda. 2023'ten 1980'lere bir zaman yolculuğu. Sona eren bir ilişkiye dair... Geçtiğimiz yıl yayınladıkları tekli, "boy", 2021 tarihli albümleri "Pressure Machine"in kayıtlarına aitti. "Your Side of Town" ise 80'lerden geliyor ama nereye gideceğini zaman gösterecek.


Geçtiğimiz haftalarda, grubun 15 Ağustos'taki Gürcistan konserini duyurmuştuk hikâyelerimizde. Vize gerektirmemesi ve euro zone'un dışında kalmasıyla hayranları için ulaşması görece daha kolay bir The Killers konseriydi. Mücbir sebeplerle gidemediğimiz bu konser, basında bolca yer buldu:


Grup, "For Reasons Unknown"da davulu seyirciler arasından bir davulcuya emanet etme geleneğini bu konserde de sürdürüyor. Fakat Brandon Flowers'ın sahneye davet ettikleri müzisyenin Rusya vatandaşı olduğunu söylemesinin ardından seyirciler güçlü bir biçimde prostesto ediyor grubu. Flowers, seyircilere durumu açıklamaya devam ediyor. Kendileri gibi sahneye davet ettikleri müzisyenin de onların kardeşi olduğunu söylüyor fakat seyircilerin bir kısmı konser salonunu terk etmeyi bile tercih ediyor.


İki ülke arasındaki ilişkiler 2008'de Rusya'nın Gürcistan'ı işgaliyle çok daha gergin ve karmaşık bir hâl almıştı. The Killers konser sonrası yaptığı açıklamada kimseyi üzmek istemediklerini dile getirerek özür diledi. Yaptıkları müzikle sadece insanları bir araya getirmek istediklerini vurguladı.


📸: Bryan Bedder/NBC/NBCU Photo Bank/Getty Images


Commentaires


bottom of page