top of page

The Fabelmans


Hollywood Yabancı Basın Birliği (HPFA) tarafından düzenlenen 80. Altın Küre Ödülleri'nin sahipleri açıklandı.


En iyi drama kategorisinde ödüle The Fabelmans ulaştı. Spielberg, çocukluğu ve gençlik dönemlerini anlattığı filmle en iyi yönetmen ödülünün de sahibi oldu.


En iyi komedi/müzikal kategorisinde ödülün sahibi The Banshees of Inısherin oldu. Film, aynı kategorideki en iyi komedyen erkek oyuncu (Colin Farrel) ve en iyi senaryo (Martin McDonagh) ödüllerine de ulaştı.


Geçtiğimiz yıl favori filmlerimiz arasında yer alan Everything Everywhere All at Once, Michelle Yeoh'un performansıyla komedi/müzikal dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı. En iyi uluslararası film de favorilerimizden: Argentina, 1985.


Drama kategorisinde en iyi kadın oyuncu ödülünü Tar ile Cate Blanchett ve en iyi erkek oyuncu ödülünü ise Elvis ile Austin Butler kazandı.


Televizyon tarafında en iyi drama ödülü House of Dragon'un, en iyi komedi/müzikal ödülü ise Abbott Elementar'e gitti. En iyi mini dizi/TV filmi ödülü ise The White Lotus'a ait.


Kevin Costner, Yellowstone'daki performansıyla drama kategorisinde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. Aynı kategoride en iyi kadın oyuncu ödülünün sahibi de Euphoria'daki performansıyla Zendaya oldu.


📸: the economic times


Comments


bottom of page