top of page

Stars Like Dust - Trust


"Stars Like Dust", müziğin ruhani ve gizemli tarafına dokunurken hayal gücüne ve Asimov'un hikâye anlatıcılığına atıfta bulunan –ismini de Isaac Asimov'un aynı isimli romanından alan– bir solo proje. Dengesiz Herifler, Dasti ve Kaptan Anadol'dan da bildiğimiz Mustafa Yüksel, bu projesinde gitar ve synthesizer müziğini bir araya getiriyor.


2018 yılında yayınlanan ilk albümde -Voyager 01-, bilim kurgu ve korku filmlerinin soundtrack'lerinden esinleniliyor. Düzenleme, kayıt, miks ve mastering'e kadar her adım Stars Like Dust'a ait. Bu albümü 2021 tarihli "Home" takip ediyor.


Stars Like Dust, Mustafa Yüksel'in ifadesiyle, duygulara dokunan ve bugünün rezaletlerine/vasatlığına karşı alternatif bir dünya hikâyesi anlatıyor. Ona göre müzik, tek tipleşmenin çok güçlü olduğu fakat ona karşı durabilmenin de aynı zamanda kolay olduğu bir alan. Bu karşı duruş, gücünü duyguları tetikleyebilmekten geçiyor.


Hikâyenin devamını bir süre için bağımsız tekliler ile takip edeceğiz. Geçtiğimiz gün yayınlanan ilk tekli "Trust", para ya da otorite gibi geleneksel güç simgelerinin karşısında güven duygusuna tutunuyor. Takipteyiz...


Kaynak: secretelectric, dergy

📸: spotify/Stars Like Dust


Comments


bottom of page