top of page

Skunk Anansie yeni albüm için stüdyoya giriyorRock müzik dünyasının kendine has gruplarını sıralasak aklımıza gelecek ilk üç gruptan biri kesinlikle Skunk Anansie olur. Onlarla tanışmamız, grubun solisti Skin'in solo projelerine dayanıyor aslında. 1994 yılında kurulan Skunk Anansie, 2001 yılında dağılıyor. O dönemi yaş haddinden ıskalıyoruz. Fakat 2003'te "Faithfulness"ı duyduğumuz o ilk an dün gibi. Hem Skin'in etkileyici vokali hem de şarkının bridge kısmındaki o harika bas yürüyüşü, eminiz ki Türkiye'deki çoğu rock müzik dinleyicisi için unutulmaz bir anlam taşıyor.


Grubun diskografisine Weak, Weep ve Charlie Big Potato ile bundan sonra giriş yapıyoruz. Onları 2011'de Rock'n Coke'ta sahne önünden izlediğimizde ise yeni bir bölüm açılıyor kafamızda. Seyirciyle kurdukları iletişimden çok etkileniyoruz. Onları diğerlerinden farklı kılan şey de bu olmalı zaten. Protest bir damar üzerine kurulu sıkı bir diskografi ve tüm enerjisini, samimiyetini cömertçe sunan bir rock star.


Skin, geçtigimiz gün Skunk Anansie'nin konser takviminin Lokerse Festeen ile sonlandığını ve başlayacakları albüm çalışmaları sonlanana kadar da sahne almayacaklarını duyurdu. Bu süper bir haber. Geçtiğimiz yıl yayınladıkları iki single'ın -Can't Take You Anywhere ve Piggy- varacağı yeri göreceğiz. Skin, bu yeni albüm ve sonrasını "Skunk 3.0" olarak tanımlıyor. Yeni bir sound ve yeni bir show ile döneceklerini söylüyor. Öte yandan, bu albüm onları Türkiye'de izlemek için bir fırsat olabilir. 2016 tarihli son albümleri "Anarchytecture"ın turnesinin İstanbul ayağı iptal olmuştu. Türkiye'de ne kadar ilgi gördüklerinin farkındalar ve yeni albüm, geçen zamanı telafi etmek için harika bir gerekçe olabilir.


📸: Linda Nylind/The Guardian


Comments


bottom of page