top of page

Sevgideğer


@simgepinar ikinci albümü "Sevgideğer"i yayınladı. İlk albüm #güzelşeyler bizi çok etkilemişti. Bu albümde de hem duygusal hem işitsel olarak çok doyurucu bir bütünlükle karşı karşıyayız.


Simge Pınar'ın söz ve müziği, yetenekli müzisyen dostlarıyla bir araya gelince ortaya çok güzel işler çıkıyor. Albüm öncesindeki single'larda bunun ilk sinyallerini almıştık. Bir cover parça olarak İhtiyaç Molası klasiği olan "Ay" seçimi ise neden bu ekibi severek takip ettiğimizi tescilliyordu adeta.


İlk izlenimimiz o ki; şarkı diziliminde de ardışık bir sıra izleyen "Peşindeyim", "Gözünde Yaşıyorum" ve "Cevap" Simge Pınar diskografisinde özel bir yerde duracak. Çok sevdik. Belki de ilk albümdeki atmosferi anımsattıkları için, bilemiyoruz... Sevdiğimiz bir alanda yeniyi keşfetmenin keyfi ise "Sevgideğer", "Sana Benzeyen", "Yeni Yıl ( Bu Defa Güldür Yüzümü), "Kendim Olmalıyım" ve "Yalnızlık Cesaret İster"de saklı.


Böyle bir dönemde üç yıl arayla iki şahane albüm yayınlamak, hakiki bir adanmışlık ve çalışkanlık ürünü olabilir. İkinci albüm stresini böyle emin adımlarla geçmesinin başka bir açıklaması da olamazdı zaten. Sharon Van Etten, Angel Olsen, Tori Amos, Pj Harvey ne anlam ifade ediyorsa kendisi de artık orada duruyor bizim için. "Sevgideğer" bizimdir.


İyi dinlemeler...


@efedemi @tibetakarca @mertcanbilgin2.0 @zeyoktar @barisdemirel_mi @cansaban📸: birbabaindie, bantmag

Comments


bottom of page