top of page

Karlı bir ODTÜ akşamıAnkara’da en son ne zaman delicesine kar yağdı diye dönüp baksak, takvimler 8 Mart 2011 akşamını gösterecek olsa gerek. Bütün sıradanlığı ve normal hava şartlarıyla akmaya devam eden gün; yerini metro seferlerinin iptal edildiği, 3 milyonun trafikte ve kaldırımlarda eve dönmekte güçlük çektiği bir akşama bırakmıştı.


O akşam, ODTÜ MT 16. Geleneksel Rock Şenliği’nin ikinci gününe denk geliyordu. Kar yağışının yoğunlaştığı esnada eve dönmekle dönmemek arasındaki ince çizgide tercihini ikincisinden yana kullananlar unutmamış olsa gerek, harika bir Dengesiz Herifler konserine şahit oldular. “Kollarımız bacaklarımız kopana kadar müzik yapmak, köpek gibi çalmak, sonra da sağlıklı beslenmek istiyoruz. Daha çok taze meyveler.’’ diyen Dengesiz Herifler, Ankara’da punk ve ska denince akla gelen ilk grup. Dönem gençlerinin If’te, Saklıkent’te ya da Anki Rock Fest’te onlarla tanışıp eve dönünce MySpace’lerine düştüğü zamanlardan “Yokoluşlara”, “Sen ve Ben”, “Gitme” ve “Her Gün İçeceğim” grubun loop’a aldığımız şarkılarından.


Hesap vermemek, normalin dışına çıkmak, kendini kaybetmek, bağlanmamak/bağımlılıktan kıvranmak vb. soru/sorunlara eşlik ederken bir diğer taraftan da ska figürleri öğreten grup aslında DH. Albümleri SIFIR, 2011’de yayınlandı. En son 2013’te YouTube’da “40 Kişi” programında gördük onları. İkinci albüm hazırlikları devam ederken grup zamanla sönümlendi ve dağıldı.


8 Mart gecesi Mimarlık Amfisi’nde Dengesiz Herifler köpek gibi çaldı. İnsanlar koltuklarında, sahnede ya da arka kısımda ska yaptılar bacakları kopana kadar ve evlerine dönemediler…


📸: facebook/dengesizherifler

Comentarios


bottom of page