top of page

Greenwood Oil


Radiohead ve The Smile'ın gitaristi Jonny Greenwood, sekiz yıldır İtalya'nın Le Marche bölgesinde bir çiftlikte yaşıyor; müzik dışındaki tüm zamanında zeytin yetiştirmek ve zeytinyağı üretmek ile ilgileniyormuş. "Greenwood Oil" etiketiyle ürettiği zeytinyağlarını, Radiohead'in w.a.s.t.e online mağazasında satışa çıkardığını duyurduğu tweet ile haberdar olduğumuz bu ilginç ve keyifli gelişmeyi, bir bağımlılık olarak ifade ediyor Greenwood.


Zeytinlerin tamamı Jonny'nin çiftliğinde yetiştiriliyor, her yıl aile ve arkadaşları tarafından hasat ediliyor. 2023, çiftliğin üretiminin satış yapabilecek hacme ulaşabildiği ilk yıl. Zeytinyağları, yerel olarak işlenip şişeleniyor.


Ayrıca, ilk ticari hasadı kutlamak için ise ürünlerin tasarımını 1994'ten bu yana Radiohead'in ve Thom Yorke'un tüm solo çalışmalarının çizimlerinde imzası bulunan Dan Rickwood (aka Stanley Donwood) yapmış ve şişeler Greenwood tarafından da imzalanmış.


Bu arada, Greenwood geçtiğimiz günlerde İsrailli müzisyen Dudu Tassa ile 9 Haziran tarihinde "Jarak Qaribak" adında bir albüm yayınlayacağını duyurmuştu!


Kaynak: pitchfork

📸: thevinlyfactory, w.a.s.t.e.


Comments


bottom of page