top of page

Geçmişten Yeni Keşif: Parcels


Her gün saatlerce müzik dinleyip, böyle çok iyi grupları senelerdir nasıl ıskaladığımıza şaşırmamak elde değil. Avusturya menşeili, Berlin'de yerleşik, 2015 çıkışlı, sevgili Parcels'ten bahsediyoruz...


Grupların müzik tarzları üzerine tartışmak, havalı olduğu kadar karmaşık. Parcels için yapılan tanımlamalar elektronik, indie, funk, funk/chillwave türleri arasında geziniyor. Dinleyince aklınıza ilk gelecek şey, grubun Daft Punk'ı anımsatması olacak ki; grubun "overnight" sarkısının prodüktorlüğünü Daft Punk üstleniyor. Genç bir grup için harika deneyim!


İlk albümlerini 2018'de çıkartmışlar, kendi isimleriyle. Dünya'nın büyük festivallerini gezmişler. Biz ise youtube'daki "Live Vol.1" kayıtlarıyla tanıdık onları. Ufak ufak dans etmekten geri duramayacağınız, ekibin enstrümanlarına hakimiyetleri karşısında büyüleneceğiniz cok eğlenceli 1 saat!


Başarılı bir internet siteleri var. Şarkı isimlerini boşluk bırakmadan paylaşmaları da çok tatlı bir ayrıntı. Umarız ki bir gün buluşuruz bir yerlerde.


Liverpool'lu George Harrison'a Selam!📸: nme.com

Comments


bottom of page