top of page

Bir Rüyaysa


Onur Özdemir'in müzik yolculuğu, bizim için bir keşif ve büyüme hikâyesi. İki farklı isimle, iki farklı tarzda müzik yapmak gibi gözükse de sesini hangi taraftan duyurursa duyursun, şarkılarında kendimizden bir şeyler bulmamız tesadüf değil.


Özdemir'in gitarla takıldığı zamanlarda üstümüzde çok daha vurucu bir etki yarattığını söylememiz gerek. Fakat zaman bize bir müzisyenin aldığı kararları önce bir durup anlamaya çalışmayı ve farklı işlere/seslere/duygulara açık olmayı öğretti. Bu sürecin başını ise bizzat kendisi çekiyor.


Geçtiğimiz cuma günü yayınlanan tekli "Bir Rüyaysa", KÖFN'den Bilge Kağan Etil ile harika bir iş birliği. Şarkı cesur klibiyle, yayınlanmadan önceki Sakin Tribute cover'ıyla ve o tatlı bas gitar yürüyüşüyle çoktan bir yer edindi günlük hayatımızda. Teklinin kapağında ise Hayrettin Taşkaya imzası var.


Önümüzdeki günlerde yeni işleriyle sık sık yanımızda olacak Onur Özdemir. "Bir Rüyaysa", Sakin Tribute cover'ıyla birlikte loop'ta... Yeni şarkılar ve canlı performanslar ise bizi sonbahar için oldukça heyecanlandırıyor.


📸: der.gy, @hayrettintaskaya


Comments


bottom of page