top of page

The list of those who love me


Geçtiğimiz hafta @baskasinema 'da “Beni Sevenler Listesi”ni izledik. 40. İstanbul Film Festivali’nden “en iyi film” ve “ en iyi erkek oyuncu”, 25. Tallinn Black Nights Film Festivali’nden ise “en iyi görüntü yönetmeni” ödülleriyle ayrılan film, Cihangir’de “dost bildiği” sinemacı ve oyuncularla bir arada olmaktan çok mutluyken sayısı artan operasyonlar sonrasında uyuşturucu tedarik edemez hâle gelen ve sevilmeme kaygısıyla büyük riskler alıp daha büyük hatalar yapan Yılmaz’ın hikayesini anlatıyor. Yılmaz’ın sevilmeyeceğine dair içine düştüğü kaygı, dönüp baktığınızda elbette size de tanıdık gelecek.


Arkadaşsız kalmaktan, sevilmemekten korkmak çok makul kaygılar. Kriminal bir karakter olması, ortadaki sınıfsallığı yok sayıp onunla duygudaşlık kurmamıza engel değil. Onu hatalara sürükleyen maddi ve manevi gerekleri anlamadan tüm suçu Yılmaz’a yüklemek, başkalarına ihtiyacı olmadığını düşünen amansız bir yalnıza yakışır. Keşke her şey daha farklı olsaydı senin için Yılmaz…


Filmin yönetmen koltuğunda @pantelisbandeli var. Kendisini ilk uzun metrajı “Kar”dan ve çok sevdiğimiz “Bonkis” dizisinden tanıyanlar olacaktır. Oyuncular @halilbabur, @hayalkoseoglu, @ahmetrifatsungar ve @nazli.bulum. Can Evrenol, Sermet Yeşil ve Onur Ünlü gibi tanıdık isimlere de rastlayacaksınız film boyunca. Ayrıca filme müziklerde Ali Güçlü Şimşek eşlik ediyor.


Kaynak: Başka Sinema

📸: filmhafizasi, filmarasidergisi

Comments


bottom of page