top of page

Mmmm... Modern Sabahlar...


2010'da derse yetişmeye çalışırken kampüsün diğer ucundan yaptıkları yayını hayranlıkla dinliyorduk. Sene 2020. “Şüphesiz, diğer meyvelerimiz de leziz!” diyerek manavda muz standına kıvrılıyoruz. Her seçim gecesi, Haziran 2015’te sabaha karşı gelişen spontane Modern Sabahlar yayınını yad ediyoruz. Evde bir anda “Mireabaaağğğ cüceyiiğğm ben!” diye zıplayıp birbirimize koşuyoruz. Yeri geldiğinde akılda kalan skeçler ve canlandırmaları (bknz. Usta yayıncı Oktay’la kriz yönetimi) çat çat vuruyoruz masaya.


Doğduğumuz şehrin sınırlarını aşıp yakaladıkları bilinirliği seyredip mutlu oluyoruz. Radyo kanalları arasında güvenilir bir limana sığınmak, en ince detaylarda aynı esprilerde buluşmak, incelikle ve akılla oluşturulmuş bir dile hakim olmak bizim için bir şans. Radyo ve dinleyici arasındaki etkileşime dair hayatımızda yaşadığımız, yaşayabileceğimiz en özel deneyim Modern Sabahlar. Sayelerinde mükemmel olmayacağını bildiğimiz bir günün sabahında bile "Bugün mükemmel bir gün olacak!" diyebiliyoruz.


Dünya Radyo Günü vesilesiyle çok tatlı bir etkileşim yaşadık sizinle bugün. Sevdiğim(n)iz radyo programlarından bahsettik. Son dokunuşu ise onlarla yapalım istedik.


Dünya tersine dönsün, radyolar yaşasın be!📸: @modernsabahlar (twitter)

Comentarios


bottom of page