top of page

"Succession", dördüncü ve final sezonu ile döndü!


En hafif tabiri ile Shakespearean bir şaheser olan final bölümü ile üçüncü sezonunu kapatan "Succession", dördüncü ve final sezonu ile döndü!


Son sezonun ilk bölümü, iki kanat hâlinde açılıyor. Birinci kanat pilot bölüme selam çakarcasına Logan’ın doğum günü partisi ile açılıyor. İki doğum günü arasındaki farklar tek başına başka bir yazının konusunu oluşturabilir; ancak en büyük ve belirgin fark Shiv, Roman ve Kendall’ın orada olmayışı. Bu da bizi kinci kanata götürüyor. Geçen sezon finalinde uğradıkları bozgundan sonra Shiv, Roman ve Kendall’ı bir arada görmek için sabırsızlanan seyirci, istediğini kesinlikle alıyor. Onları gördüğümüz ilk sahnede Roman, Shiv’e berbat görünüyorsun ve seni görmek başımı ağrıtıyor dedikten sonra sarılıyorlar. Beraber çalışırken bile birbirlerini ancak gömerek sevgi gösterebilmeleri “yeni nesil” olsalar bile hala Roy olduklarının ve Logan’ın çocukları olduklarının kanıtı. Dizinin minimal komedi parçalarını ise son derece iç bayıcı doğum günü partisi cephesinde (izleyiciden ziyade partide bulunanları kastederek konuşuyorum) Greg hem Tom ile hem de Logan’a beraber selfie çekmeyi öneren kız arkadaşı ile üstleniyor.


Dönüşü büyük bir heyecanla beklenen Succession, daha ilk bolümden bu beklentileri yüksek ritmini koruyarak karşılıyor; hatta bunların üstüne çıkıyor. İlk bölümün kapanış sahnesi bunun kanıtlarından sadece biri. Getirebileceğimiz tek olumsuz eleştiri, ilk yarım saatte en sevdiğimiz karakter olan Gerri’yi görmüyor oluşumuz.


Kesinlikle görkemli ve tadı damağımızda kalacak bir final sezonu bekliyor bizi.


✍🏼: @esranalbant

📸: variety


Comments


bottom of page