top of page

Kavaklıdere Sineması yeniden...


Ankara'da şu sıralar çok heyecanlı şeyler oluyor! Şehrin kültür-sanat mirasını yaşatmak ve ileriye taşımak üzere bir araya gelen Kült, kapsayıcı ve çok sesli girişimlerinin ilkini; Kavaklıdere Sineması'nı yeniden işlevlendirerek gerçekleştiriyor.


Kült'ün şehrin kültür-sanata olan erişimini kolaylaştırmak, yaratıcı iş birliklerine odaklanmak ve Ankara'nın bu alandaki etkisini tekrar artırmak üzere çıktığı bu yolcuğu önemsiyoruz. Çünkü Ankara'nın kültürel üretimle olan ilişkisini daha dinamik, iletişimi yüksek ve kapsayıcı bir biçimde dönüştürmek özelinde (ki buna kültür-sanatta Ankara'nın iadeiitibarı da diyebiliriz) ortaklaştığımıza inanıyoruz!


İlk adım olarak, kent belleğimizde önemli yer sahibi Kavaklıdere Sineması, bir kültür-sanat merkezi olarak yeniden kazandırılacak. Sinema'nın, Kült Kavaklıdere olarak, Haziran 2023'ten itibaren; sinema, tiyatro, stand-up, konser, sergi gibi etkinliklere; söyleşiler ve atölyelere ev sahipliği yapması hedefleniyor.


Tam da bu ruhu destekleyen bir etkinlik ile çıkılıyor yola. 15-16 Nisan tarihlerinde sinemayı 16 yıl önceki hâliyle son kez göreceğiz. Düzenlenecek "Bir Zamanlar Kavaklıdere: Sinemada buluşalım." başlıklı destek etkinlikleri ilerleyen günlerde sinemanın nasıl kullanılacağı ve Ankaralıları nasıl bir etkileşim ortamının beklediğini haberliyor. Kişilerin hayatında iz bırakan bir mekâna panellerle, gösterimlerle ve konserle son bir kez daha dokunabilecek olması oldukça naif ve heyecanlı bir deneyim!


Kült Kavaklıdere ve bu hafta sonu gerçekleşecek etkinlikler hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için takip ediniz lütfen: @kultkavaklidere


Comments


bottom of page