top of page

İstersen bize gel, bira da getir...Üniversite sınavına hazırlandığımız dönemde, dinlenme zamanlarını değerlendirmenin bir yolu radyo programlarından geçiyordu bizim için. Farklı evlerde aynı radyo programında (#karışıkkaset) bir araya gelip çalan şarkılar üzerine mesajlaşmak ya da sabah okula gelirken aynı radyo programını dinleyip (#modernsabahlar) ders öncesinde dönen muhabbetlerin üzerinden geçmek gibi…


O zamanlarda, program aralarında, Ankaralı bir grubun ilk albümünün tanıtımına denk geliyorduk sık sık. gecegece - “duymadın mı?”... Sadece iki şarkının teaser’ını duyabildiğimiz bu tanıtım, şu dizelerle son buluyordu:

Saçlarını dik yukarıya

Biraz ufkunu geliştir

Çık dışarı görsün şehir

İstersen bize gel

Bira da getir


İstediğimiz okulda okusak, istediğimiz mekânlara gidebilsek, belki ayrı bir eve çıksak ve doyasıya bira içsek hayalleri ile salınırken; bu dizelerin yarattığı o iç gıdıklayıcı heyecanı bugün dahi duyumsamak mümkün.

2009’dan 2010’a bağlandığımız sıralarda, dershane çıkışında atılan bir Konur Sokak turunda edindik albümü. Kartoneti araladığımızda; önümüzdeki on yılda kendimizi bulacağımız, yaşamımızı sık sık sorgulayacağımız bir yerde karşılamıştı grup elemanları bizi. O an haberdar değildik bu durumdan tabii ki. “rana”, “duymadın mı?”, “yalanlar”, “gelmiyor içimden” ve “yoruldum” arasında gidip geldik çok uzun süre.


Albüm Spotify’da, 10 şarkı ve 39 dakika. Davul kayıtlarında TNK’den @onurertemmusic ve bir şarkının düzenlemesinde ise Manga’dan @yagmursarigulinstagram yer alıyor. Bir harika ayrıntı da şu; kartonette her şarkının altında akorlarını da bulmak mümkün. Başka örneğini ne gördük ne duyduk bu güzel jestin.


#gecegece #duymadınmı? #rana @sibel_emek @meseleshucky

@gokce.bt @alpertsarioglu #özgürsarı #nothenews


Comentarios


bottom of page