top of page

Dört kişilik bir yıkım ekibi: In My Mind


Ankara'da rock müzik sahnesinde bizi çok heyecanlandıran, sakin ve emin adımlarla ilerleyen bir grup ile tanıştık. İlk adımlarını Mehmet Serdar ve Özgür Kanadıkırık'ın attığı, referanslarını A Perfect Circle, Deftones, Korn gibi gruplardan alan bir alternatif rock/metal grubu: In My Mind.


Grup 2020'de kuruluyor. Aynı yıl yayınladıkları ilk teklileri "The Girl With All The Gifts" tam da pandeminin izlerini taşıyan yalnızlık temalı, karanlık bir şarkı. Onu izleyen Ronin (2022) ve Shahmaran (2022) ise değişim isteyen, savaşçı bir ruha sahip. Geçen zaman ve tecrübelerin bıraktığı iz üzerine derdi olan bir grup In My Mind. Adı da buradan geliyor. "Deneyimler, asla aklımızın derin dehlizlerindeki yerinden ayrılmıyor. Ve bizim birer parçamız gibi, bizimle yaşayıp ölüyor. Bu yüzden “aklımda” (In My Mind)."


2023'e geldiğimizde, Türkçe sözlü rock müzik dünyasında iz bırakan iki isim dâhil oluyor In My Mind'a. Çok uzun süredir iletişim hâlinde oldukları Burak Gürpınar'ın grubun yayınlanmak üzere olan yeni şarkısı "Haram" için duyduğu heyecan, yeni bir müzikal birlikteliğin kapısını aralıyor. Grup, Murat Çopur'un da dâhil olmasıyla dört kişilik bir yıkım ekibine dönüşüyor.


Bir diğer dikkat çeken yönleri ise yarattıkları görsel dünya. İlk single sonrasında, oldukça ilgi çekici yeni bir logo ve görsel tasarım ile devam ediyorlar yollarına. Bu logo, bahsettiğimiz o savaşçı ruhun gelişini simgeliyor adeta. Şimdi ise yayınlanacak yeni şarkılar öncesinde bir başka logo karşılıyor bizi. Hem grubun bu dört kişilik yeni formu hem de cuma günü yayınlanacak ve klip çekimleri de tamamlanan yeni tekli "Haram" için heyecan uyandıran yeni bir başlangıç...


"Haram" için büyük bir heyecanla beklemedeyiz. Grupla gerçekleştirdiğimiz söyleşiyi ise çok kısa bir süre içinde paylaşacağız!


In My Mind'ı takipte kalın!댓글


bottom of page