top of page

Blur'den sürpriz: The Ballad of Darren


Geçtiğimiz Kasım ayında Wembley'de konser vereceklerini duyurarak dönüşlerini müjdelemişti Blur. 8-9 Temmuz tarihlerindeki Wembley serisinin öncesinde Birleşik Krallık'ta ve Avrupa'da ısınma konserlerini duyurmuştu.


Bugün ise ansızın yeni albümleri "The Ballad of Darren"ın haberi geldi. Hem de ilk dinleyişti kendine çeken ve özellikle diskografide kendine "Think Tank"e yakın hissedenleri fazlasıyla mutlu edecek, albümden ilk tekli, "The Narcissist" ile...


Sekiz yıllık bir aranın ardından gelecek olan "The Ballad of Darren" 21 Temmuz'da paylaşılacak. Albümün prodüktörlüğünü Arctic Monkeys, Foals ve Depeche Mode ile ortaklıklarından da bilinen James Ford üstleniyor. Grup üyeleri, bu albümde kendi aralarındaki ilişkileri çok daha dengeli bir noktaya ulaştığını ve birlikte yeni şeyler keşfetmekten hâlâ çok keyif aldıklarını söylüyor.


Britanyalı fotoğrafçı Martin Parr'a ait albüm kapağı, şahane! Ian Galt isminde bir dişçinin İskoçya Renfrewshire'daki Gourock Pool'da çekilmiş bir fotoğrafı. Fırtına bulutları, yağmur ve herkesin aksine yüzmeye giden eksantrik bir yerli!


Albüm 10 şarkıdan oluşuyor. Şarkıların isimleri ise şu şekilde:


‘The Ballad’

‘St Charles Square’

‘Barbaric’

‘Russian Strings’

‘The Everglades (For Leonard)’

‘The Narcissist’

‘Goodbye Albert’

‘Far Away Island’

‘Avalon’

‘The Heights’


Kaynak: NME, The Guardian

📸: Pitchfork


Kommentare


bottom of page