top of page

Anathema Türkiye'de


Anathema'nın müziğini farklı dönemlerine göre doom metal, alternatif ya da progresif rock olarak farklı alt kategoriler dâhilinde tanımlamak mümkün. Fakat bunalım, kasvet, keder, aşk acısı, pişmanlık ve benzeri bir çok karanlık ifade ise şarkılarının/dinleyicilerinin ortak ruh durumunu açıklamak için en yerinde ifadeler olabilir.


Soğuk ve gri bir sabahın ilk saatlerinde işe/okula giderken size eşlik edebilecek en güzel gruplardan biri Anathema. Bu bağlamda, paylaşım fotoğrafı için "A Fine Day to Exit" (2001) albümünü seçtik. Bugün hala bir şarkısını bile atlamadan dinlediğimiz albümde; "Release", "Leave No Trace", "Pressure" ve "Panic" favorilerimiz.


Liverpool'lu grup, 30 yıllık geçmişinde defalarca kez ziyaret etti Türkiye'yi. Ankara'da konser vermedikleri mekan yok diyebiliriz: Saklıkent, Anatolia Gösteri Merkezi, If Performance Hall, Jolly Joker, Vişnelik... Bu sefer, 6 Eylül Cuma günü Milyon Performance Hall'de "by request" formatıyla tekrar karşımızdalar. Setlist'i seyircilerin belirleyeceği konser, 7 ve 8 Eylül'de sırasıyla İstanbul ve İzmir'de de gerçekleşecek.


"seeing is believing but i don't want to know

walk on through the wasteland i just can't let go

face down i just break down when i see you cry all the time"

anathema-release


Comments


bottom of page