top of page

Şanssız kelebek, bakma öyle ödlek ödlek!


Büyümek zor bir evre. Bitmediği yetmediği gibi belirsiz iniş-çıkışlarıyla gerçek bir ızdırap. Her düştüğümüzde oturup ağlamak, kalkıp yola devam etmek ve yola devam ederken çelme takana sıkı bir yumruk atmak gibi üç farklı seçenek var önümüzde. Biz birinci ve ikinci seçenekler arasında gidip gelirken üçüncü seçenekten ilerleyenlerin yeri hep ayrı. Yaptıkları her iş de bambaşka...


2008 tarihli "Astronot", tam da o bambaşka işlerden. En değerli başucu albümlerimizden...


Ayça Şen'in, oğlu Memo'nun öğle uykuları arasında yaptığı komik şarkılar, müzisyen arkadaşı Tansu Taner ile çalışmaya başlamasıyla bir pop/rock albümüne dönüşmeye başlıyor. Burak Güven'in de dâhil olmasıyla 11 şarkı son hâlini alıyor. Verdiği bir röportajda, albümde 80'lerden 2000'lere hayatına dokunan her bir sesten esintiler olduğunu söylüyor Ayça Şen. Rakun Müzik etiketli "Astronot"un prodüktörlüğünü Burak Güven yapıyor. Düzenlemelerde ise Serkan Hökenek var.


Albümü bizim için özel kılan şey, öncelikle onun dertleriyle kurduğumuz duygudaşlık. Sonra ise kendi tarzıyla, onu diğerlerindan ayıran o eğlenceli üslupla, o can sıkıcı tiplerin üstüne yürümesi. Her dinleyişimizde kendisinin ne kadar da iyi bir söz yazarı olduğunu anımsıyoruz. Öfkede ya da hüzünde bu kadar kendinin farkında ve umutlu olmasından etkileniyoruz. Kendisinden hâlâ yeni şarkılar dinliyor olmak, radyoda sesiniz duymak çok büyük bir keyif!


Önümüzdeki iki haftanın stresinde durup bir soluklanmak için Astronot çok keyifli bir liman.


Ya biz çok sıkıldık ama sizden! Özgüvenden yer sarsanlar. Her neredeyseniz oradan kaçmamız gerek. Arkadaşları bulmamız gerek!


📸: opus3a


Comments


bottom of page